Tarihçe

Eczacıbaşı-Lincoln Electric bünyesinde çalışmalarını gerçekleştiren Askaynak Automation robotik ve mekanik otomasyon sistemleri konusunda uzmandır.

2002’de SYS Robot Teknolojileri adı altında otomotiv ana ve yan sanayilerine tedarikçi olarak çalışmaya başlayan firma, teknik resim ve özel spektlerle imalat yaptıktan kısa bir süre sonra müşterilerinin isteğiyle tasarım çalışmaları da yapmaya başladı. Bu çerçevede kalıp, fikstür, kontrol mastarları ve özel amaçlı takımlar tasarladı ve imal etti.  

2002-2004 yılları arasında ağırlıkla mekanik imalata yoğunlaşan SYS-RT, 2004 yılı sonunda TOSHIBAMACHINE ile distribütörlük anlaşması imzalayarak robotik otomasyona ilk adımını attı. Yaklaşık 3 yıl kadar devam eden bu birliktelik, 2007’de FANUC ROBOTICS ile entegratörlük anlaşması imzalanmasıyla farklı bir boyut kazandı. SYS-RT daha sonra kaynak ve punta kaynağı alanlarında uzmanlaştı.

2007 – 2013 yılları arasında sayısız robot sistemini devreye alan SYS-RT, 2013 yılı itibari ile hem çalışan sayısını hem de hizmet ağını genişleterek tüm Türkiye’de ve ihracat yaptığı ülkelerde hızlı hizmet verebilecek bir yapıya kavuştu. 

2013 yılında Eczacıbaşı- Lincoln Electric bünyesine katılarak, Askaynak Automation adı altında kaynak başta olmak üzere farklı uygulama alanlarındaki robotik ve mekanik otomasyon projelerinde yurtiçi ve yurtdışında imalat sektörüne katma değeri yüksek çözümler sunmaya başladı.

 


Hemen Teklif Al