Basında Biz

Robotik Otomasyonlar Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Robotik otomasyon sistemleri ile ilgili doğru bilinen yanlışları 10 maddede sizler için toparladık.

Detaylı Bilgi »


Yeni Kaynak Uygulamaları İçin Cesaretimiz Tam

Eczacıbaşı grup şirketi olan Askaynak, Türkiye’de kaynak prosesinin pazar liderliğini üstleniyor. Askaynak Kontrol Sistemleri Müdürü Ahmet Samim Karkın: “Askaynak’ın derin kaynak bilgisi ve tecrübesi var. Bu bize daha önce yapmadığımız kaynak uygulamalarını realize etme konusunda cesaret veriyor. Çünkü standart iki malzemeyi birleştirme kaynağı atmak, sektördeki çoğu entegratör firmanın pratik ettiği bir şey” diyor.

Detaylı Bilgi »


Kaynak Prosesinde Dünya Lideri Olmaya Aday

Lincoln Electric’in gücüyle beraber, en zor kaynak uygulamalarına çözümler sunabilecek birikime ve kabiliyete sahip Askaynak, 2002 yılından beri robot ve otomasyon sistemleri entegre eden SYS-RT firmasını bünyesine kattı. Hem iç piyasada hem de dış piyasada; Rusya, Orta Doğu, Afrika, Asya gibi birçok bölgede aktif olarak çalıştıklarını ifade eden Askaynak Ürün Yöneticisi Mehmet Öztürk, soruları yanıtladı.

Detaylı Bilgi »


Küresel Rekabet Gücünü Robot Teknolojileri İle Arttıracağız

Sektörünün lider ve geleceğe yön kuruluşu Askaynak Automation, farklı sektörlerdeki müşterilerinden gelen farklı otomasyon taleplerine uzun yıllardır akıllı, kazançlı, sürekliliği olan çözümler sunuyor.

Detaylı Bilgi »


Robot Sonrası Karlılık İstihdamı Etkiliyor

Robot otomasyon yatırımları sonrasında işletmelerdeki çalışan sayısı azalıyor ancak işletmenin robotlardan elde ettiği karlılık sayesinde daha fazla yatırım yapma şansı elde ediliyor. Bu sayede de daha fazla kişi istihdam edebilme imkanı doğuyor. Askaynak Ürün Yöneticisi Mehmet Öztürk, robot otomasyon sistemleri yatırımlarının istihdamı azaltmanın aksine, nasıl arttırdığını dergimiz için anlattı.

Detaylı Bilgi »


Robot Otomasyon Sistemlerine Yönelik Yatırımlar İstihdamı Arttırıyor

Hem dünyada, hem de Türkiye’de firmaların yaşayabilmesi ve gelişebilmesi için sürdürülebilir rekabetin sağlanması çok önem taşıyor. Bunu da katma değeri yüksek ürün üretimi, nitelikli personel istihdamı ve minimum işletme giderleri ile gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Başta sanayi olmak üzere tüm firmaların teknolojiyi odaklarına alması da ayrıca önem taşıyor.

Detaylı Bilgi »


Robot Sayısı Hızla Artıyor

Dünyada 4'üncü sanayi devriminin eşiğindeyiz. Robotlar, bu devrimin üzerinde yükseleceği ana sütunlardan biri. Dünyada halihazırda yaklaşık 1 milyon robotun olduğu söyleniyor. 2018'e kadar yaklaşık 1,3 milyon robotun daha bu rakama ekleneceği tahmin ediliyor. Ülkemizdeki robot sayısı ise 5-6 bin civarında. Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak Genel Müdürü Ahmet Sevük, robotların üretimdeki rolünü ve geleceğini anlatıyor.

Detaylı Bilgi »


Robot Teknolojisini Öğrenmenin Yaşı Yok

Her ne kadar robot otomasyon sistemlerinin sanayide yer alması uzun zaman gerektirse de, robot teknolojisini öğrenmenin, yaş ilerlemesi ile beraber hiç zor olmadığını, aksine bunun yıkmamız gereken bir ön yargı olduğunu söyleyebiliriz.

Detaylı Bilgi »


Robotta Vitesi Yükseltmeliyiz

Sanayide robot kullanımı giderek artıyor ama Türkiye'nin Almanya ve Japonya gibi gelişmiş ülkelere yetişmesi için daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Askaynak gibi köklü kuruluşların bu alandaki hedefleri çok iddialı...

Detaylı Bilgi »


KSG Makina Askaynak Robotlarından Memnuniyetini Dile Getiriyor

ST Robot Yatırımları Dergisi’nde yer alan “Sürdürülebilir Kaliteyi Robotlarla Sağlıyoruz” başlıklı haberde KGS Makina Yeni Projeler Müdürü Mehmet Orcan Askaynak robotlarını kullandıklarını ifade ederek, memnuniyetini dile getiren yorumlarını paylaşıyor.

Detaylı Bilgi »


Askaynak Automati̇on, Robot Yatırımları İçi̇n Hi̇be Programlarına Di̇kkat Çekiyor

Türkiye’nin Önde Gelen Otomasyon Ve Robot Sistemleri Geliştiricisi Askaynak Automation, Kurumsal Gücü Ve Önemli Sektörlerde Ortaya Koyduğu Otomasyon Ve Robot Projeleri İle Edindiği Tecrübeyi Bu Alanlarda Yatırım Yapacak Şirketlerle Paylaşıyor.

Detaylı Bilgi »Hemen Teklif Al